Tallinnas/Harjumaal/Raplamaal transport alates 65€ tasuta!

Kevade kuulutaja – tulp

Kuna tulbid on ühed esimesed kevadlilled, mis õide puhkevad, peetakse neid sageli taassünni ning uute alguste, täiuslikkuse ja sügava armastuse sümboleiks. Sestap kingitakse tulpe ka üheteistkümnendaks pulma-aastapäevaks, tähistades nii pühendumist ja igavest armastust.

„Ma armastan tulpe rohkem kui ühtki teist kevadlille! Nad on lausa rõõmsameelsuse ja graatsia kehastuseks. Tulpide hõrk ja malbe lõhn on täiuslik! Ma ei tea maailmas midagi võluvamat, kui see, kuidas tulbid kevadeti oma põsed päikese poole pööravad. Olen kuulnud, et tulpe peetakse julguse ja uhkeldamise sümboliteks, kuid mulle tunduvad nad hoopis õrnalt tagasihoidlikena. Nad naudivad elu nii palju kui võimalik ja ei karda vaadata päikest või ühtki teist asja, mis on nende kohal.” – Elizabeth von Arnim

Iga lillevärv sügavpunasest erkkollaseni pakub rikkalikku ja sisukat lugu. Kimpude jaoks valitud lillevärvid võivad olla sama olulised kui lill kimbus endas. Millist lugu räägib tulbi värvus?

Punased tulbid
Punased tulbid on romantikute lemmikud. Nende sügavad toonid sümboliseerivad kire ja armastuse tunnet – seetõttu on nad ideaalsed lilled, mida valida oma tunnete väljendamiseks.

Oranžid tulbid
Oranžid tulbid tähistavad mõistmist ja imetlust kahe inimese vahel. Kinkides kimbu oranže tulpe, väljendate lillekimbu saajale teie omavahelist sidet.

Kollased tulbid
Aastaid tagasi esindasid kollased lilled lootusetut armastust ja armukadedust. Viimastel aastatel on aga kollast värvi seostatud palju eredamate tähendustega. Kollased tulbid esindavad õnne, rõõmsameelsust ja lootust. Viktoriaanlased uskusid isegi, et kollased tulbid tähendasid sõna otseses mõttes: “teie naeratuses on päike”. Sel põhjusel on kollased tulbid muutunud populaarseteks – nad toovad alati naeratuse näole.

Lillad tulbid
Kuna lilla värv oli vanasti kallis, said seda tooni kangast kanda vaid väga jõukad. Seda värvi tulbid sümboliseerivad kuninglikkust ja elegantsi.

Valged tulbid
Valged tulbid on suurepärane viis vabandamiseks. Nad esindavad ka puhtust, au ja pühadust. Ebausk kõneleb ka sellest, et need, kes unistavad valgetest tulpidest, soovivad elus uut algust.

Roosad tulbid
Miski ei väljenda õnnesoove rohkem, kui suur kimp ilusaid, roosasid tulpe. Ükskõik, kas tähistate edukust tööl, lapse sündi või kooli lõpetamist, kannavad roosad tulbid õnne ja häid soove kõigile, kes neid saavad.

 

Tulbid võivad vaasis püsida värskena nädalaid. Lõiketulpide eluea pikendamiseks on vaja korralikku hooldust. Tulpide hooldamine hõlmab regulaarset vee vahetamist, veetaseme kontrollimist ning aeg-ajalt varte lühemaks lõikamist.
  • Tehke tulpide vartele diagnoaalsed lõiked. Nii saab lill rohkem vett kätte.
  • Laske vähemalt pool vaasi täis külma vett. Puhas vesi ja pestud vaas on lille kaunina püsimiseks määrava tähendusega.
  • Asetage lilled vaasi.
  • Hoidke tulpe võimalikult jahedas ja otsese päikesevalguse eest eemal- nii püsivad nad kauem.