Tallinnas/Harjumaal/Raplamaal transport alates 65€ tasuta!

Taimne kompostmuld 40l

4.70 

Kekkilä Taimne Kompostmuld on keskkonnasäästlikust toormest valmistatud kvaliteetne, kasutusvalmis, kõigile aiataimedele sobiv üldmuld.

Taimne Kompostmuld on valmistatud ohututest ja täielikult looduslikest, taaskasutatavatest ja taastuvatest toorainetest.

 

Taimekompost™ on taimne mullaparanduskompost, mis valmistatakse riisutud lehtedest ja taimeosadest Kekkilä kompostimistehases termokompostimise teel. Kompostimisega muundatakse taimne materjal huumuseks, mis sisaldab rikkalikult kasvuks kasulikke mulla mikroobe. Mulla mikroobid vabastavad taimseid toitaineid, parandavad mulla struktuuri ja säilitavad selle tervist, tekitades haigusi ennetavaid aineid ja lagundades saasteaineid. Mida aktiivsem on mikrobioota, seda viljakam ja tervem on maa.

 

Kasvusammal on kiiresti taastuv, keskkonnasõbralik mulla valmistusaine, millel on taimede kasvatamiseks palju suurepäraseid omadusi. Sammal hoiab niiskust ja vähendab seega kastmisvajadust. Kasvusammal lisab mullasegule taimejuurte jaoks olulist õhuruumi.

 

Taimses Kompostmullas sisalduv biosüsi on EBC-sertifitseeritud taimne biosüsi, mis on lubatud mahepõllumajanduslikuks tootmiseks. Biosüsi parandab mulla veeimavust ja vähendab selle kuivamise ohtu. Biosüsi toetab mulla mikroobide aktiivsust ning vabastab järk-järgult toitaineid, vähendades väetamise vajadust. Biosüsi ei lagune ja seob süsiniku püsivalt mullaga, toimides süsiniku neeldajana 1 kg süsinikku = 3,5 kg süsinikdioksiidi. CO2 negatiivne.

 

Kekkilä Juurejõud™ on looduslik huumusühend. Huumusühendeid on uuritud nii taimede toitainete ja vee omastamise kui ka juurekasvu parandamiseks ja seeläbi taime kasvu suurendamiseks.

 

Kekkilä Organic Grow™ on mahepõllunduseks heaks kiidetud täielikult taimne ringväetis, mis on valmistatud toiduainete tootmise kõrvalsaadustest.

 

Tootekirjeldus
Toorained: Taimne mullaparanduskompost Taimekompost™ (aiajäätmed, taimsed jäätmed, turvas, kompostimisjaama heakskiidu nr FIC008-05120/2014NA ja FIC289-4313/2008NA). Kasvusammal, peen ja jäme liiv, biosüsi.

 

Lisatud ained: 2 kg/m Mg-sisaldusega lubjakivipulber ja 3 kg/m Kekkilä Organic Grow™ maheväetis (NPK 5-1-7 + mikroelemendid), mahepõllumajanduseks heaks kiidetud EBC-sertifikaadiga taimne biosüsi. Huumusühend Kekkilä Juurejõud™.

 

Jämedus: Keskmise jämedusega

Juhtivus: 40 mS/m

pH: 6,7

Lämmastik (N) vesilahustuv 200 mg/kg ka

Fosfor (P) lahustuv 280 mg/kg ka

Kaalium (K) lahustuv 3900 mg/kg ka

Niiskus 50%

Orgaaniline aines 38 %

Kogus
Kategooriad: ,

Kirjeldus

Kasutamine:

Kasvatuskastis kasvatamine: vali päikseline kasvukoht. Eemalda muru või umbrohud ja kaeva labidaga maa läbi. Puude läheduses on soovitatav maapind katta peenravaibaga. Täida kasvatuskast Kekkilä Taimse Kompostmullaga, kasta põhjalikult ja külva seemned või istuta taimed. Kasta regulaarselt kogu suve jooksul. Hooajaliseks väetamiseks sobib kastmisvette segatav Kekkilä Looduslik Taimeväetis. Soovitame kasvatuskasti mulda vahetada igal aastal. Kasutatud mulda saab kasutada aias maaparandusena.

Puude ja põõsaste istutamine: Kaeva korraliku suurusega auk, mis on umbes kolme juurepalli laiune ja 60–80 cm sügav. Lisa põhja 1–5 kotti Kekkilä Taimset Kompostmulda ning sega see läbi samakoguse aluspinna mullaga. Piisavalt sõmer, nii uut mulda kui ka aluspinnast sisaldav mullasegu, tagab puu istutusauku juurdumise. Jäta auk natuke tühjaks ja sobita taim auku. Kui juurepalli ülaserv jääb maapinnast pisut kõrgemale, siis asetseb taim õigel sügavusel. Lisa või eemalda olenevalt vajadusest mulda. Võta pott taime ümbert ära ja aseta taim kasvukohale, nii et tüvi kasvab sirgelt ja oksad sirutuvad soovitud suunas. Haruta keerdunud juuri ettevaatlikult lahti ja lisa juurepalli ümber mulda, nii et taim seisab püsti. Tihenda jalgadega talludes mulda juurepalli ümber. Vala auku paar kastekannutäit vett. Lõpeta istutamine, täites augu mullaga ja kujundades sellest lauge kingu. Juurepallile ja puu tüvele võib panna ainult õhukese kihi mulda.

Pärast kasvu algust sobib täiendavaks väetamiseks Kekkilä Kevadväetis PLUS+ või Kekkilä Mahe Aiamaaväetis. Aia väetamiseks soovitame kasutada kevadel Kekkilä Kevadväetist PLUS+ ja sügisel Kekkilä Sügisväetist PLUS+.

 

Kasutusjuhend:

Köögiviljamaa parandus
1 kott / m2

Kasvatuskast
6 kotti

Puude ja viljapuude istutamine
3-5 kotti / puu segatuna aluspinnasega

Marja- ja dekoratiivpõõsaste istutamine
1-2 kotti / põõsas

Maasikamaa rajamine
3-5 kotti / m2

Muru rajamine
3-5 kotti / m2